Haberler

Haberler

 • `Influenza & Covid-19 Ag Combo` rapid testi, Nazofaringeal sürüntü örneklerinde İnfluenza A, İnfluenza B ve SARS-CoV- 2 antijenlerinin kalitatif olarak saptanmasına yönelik hızlı bir immunokromatografik testtir. Özellikle COVİD-19 hastalığı tanısının konularak izolasyon önlemlerinin alınmak zorunda olmasından dolayı, bu hastalığın diğer gribal enfeksiyonlardan (sıklıkla görülen İnfluenza A ve İnfluenza B gibi)ayrımı yapılması toplum sağlığını korumada ve bu salgını kontrol altına almada büyük önem taşımaktadır. Sonuç zamanı: 2 saat içinde. Testin duyarlılığı (testin hastalığı taşıyanları tespit etme oranı) % 92.6’dir. Testin özgüllüğü (test gerçek negatif oranı) %96.4’dir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.
 • SARS-CoV-2 RNA Real-Time PCR testi T.C. Sağlık Bakanlığı yetkilendirmesi ile Kızıltoprak-Kadıköy laboratuvarımızda çalışılmaktadır. Kızıltoprak-Kadıköy laboratuvarımıza Saat 12:00´ye kadar verilen örneklerin sonuçları aynı gün saat 18:00´de rapor edilmektedir.

Test ve Check-up Detayları

TEST BİLGİLERİ

Listelerden seçeceğiniz testlerin detaylarında; testlerin çalışıldığı günler, sonuçların verildiği gün, varsa test öncesi yapılması gerekenler gibi detaylı bilgileri bulabilirsiniz.


    TESTLER
    Kelime:


CHECK-UP BİLGİLERİ

Listelerden seçeceğiniz Check-up programlarındaki testler ihtiyaçlar doğrultusunda özenle seçilmiştir. Size özel check-up programı talebiniz olursa lütfen e-posta gönderin »


     CHECK-UP PROGRAMLARI
Şifre değiştir
Şifremi/kullanıcı kodumu unuttum

 

XEvden numune alımı hakkında...

Referans Klinik Laboratuvar modern cihaz ve yöntemler seçilerek Biyokimya, Mikrobiyoloji, Hematoloji, Patoloji gibi branşlarda hizmet vermek üzere Dr. Ahmet Kural tarafından 1994 yılında İstanbul-Kızıltoprak'ta kuruldu.

Laboratuvarımız otomatik analiz sistemleri (otoanalizörler) kullanarak, yaygın kalite kontrol uygulamaları güvencesinde gerçekleştirdiği geniş test panelini, kendi hastaları yanında hastane, klinik ve diğer özel laboratuvarların da hizmetine sunmaktadır.

Tüm laboratuvar testleri Uzman Doktorlar kontrolunda Biyolog, Kimyager, Kimya Mühendisi gibi yüksek okul mezunu yetişmiş personel tarafından yapılmaktadır. Üniteler arasında bilgi alışverişi ve tüm işlemler gelişmiş bir bilgisayar ağı (Network) üzerinden yürütülmektedir. Yapılan işlemlerin tüm aşamalarınının izlenerek kontroluna imkan veren bu sistem hata payını minimuma indirirken işlemlerin çok hızlı ve güvenilir biçimde yürütülmesine de olanak sağlamaktadır.

Merkezimizde hastadan örnek alımı ve test işlemleri esnasında disposible (tek sefer kullanılıp atılan) malzeme kullanımı ve tüm tıbbi atığın özel bir organizasyonla atılması gibi uygulamalar sayesinde hastalar yanında personel ve çevre sağlığını da korumaya yönelik tedbirler de alınmıştır.

1995 yılnda Laboratuvar hizmetlerine ek olarak Röntgen, Mammografi, Renkli Doppler Ultrasonografi, EKG, Holter, Efor Testi, Sürekli Kan Basıncı Kaydı (ABPM) gibi Radyolojik ve Kardiyolojik modern tanı yöntemleri içeren Görüntüleme Ünitesi faaliyete geçti. Görüntüleme Ünitesinin de katılımı ile tüm sigorta şirketleri ile doğrudan anlaşmalar yapılarak hizmet alanı genişletildi ve ayrıntılı Check-Up programları uygulanır hale geldi.

1998 yılında ISO 9001 Kalite Sistem belgesini almış ve standardın revizyonlarıyla birlikte halen ISO 9001:2008 Standardına sahip,
Referans Klinik Laboratuvar/ Re-Lab; Geniş Test Paneliyle, Mart 2013'den itibaren;TS EN ISO 15189 (Tıbbi Laboratuvarlar - Kalite ve Yeterlilik özel şartlar) Standardına uygun olarak, TÜRKAK (Türkiye Akreditasyon Kurumu) tarafından (AB-0014-TL) akredite edilmiştir.

Referans Klinik Laboratuvar 70'ın üzerinde çalışanı ile Klinik Laboratuvar ve Tanı dünyasındaki tüm gelişmeleri yakından izleyerek yapısını sürekli yenileyen ve geliştiren büyük, güvenilir ve sektöründe öncü bir sağlık kuruluşu konumundadır.

MİSYON

Sağlık sektöründe dünyada kabul gören yöntemleri uygulayarak ve kalite bilincini tüm hizmet birimlerinde geliştirerek REFERANS bir Laboratuvar olmak.

VİZYON

 • Müşteri istek ve beklentilerini izleyerek Müşteri Odaklı bir kurum olmak.
 • Otomatik cihaz kullanım payını sürekli arttırarak insan faktöründen kaynaklanan hataları minimuma indirmek.
 • Yeni test sistemlerini tıp alanına girişini izleyerek tekrarlanabilir, duyarlı ve hızlı yöntemleri kullanmak.
 • Otomasyonu tüm aşama ve işlemlerde kullanarak test edilecek örnek sayısını arttırıp kaliteli ve hızlı hizmeti optimum maliyette sunmak.

KALİTE POLİTİKASI

 • Müşteri taleplerini dikkate alarak, değerlendirip iyileştirici faaliyetlerde bulunmak ve müşteri memnuniyetini arttırmak
 • Yönetim ve çalışanlar olarak tüm ünitelerde kaliteli hizmet bilincini yerleştirmek ve eğitim programları oluşturarak çalışanların kalite arttırma faaliyetlerine katılımını sağlamak
 • Hasta Kabul hizmetlerinde her zaman düzenli tutulan mekanlarda yine temiz ve bakımlı elemanlarla güler yüzlü, kibar, hastaya değer veren, disiplinli bir çalışma biçimi sergilemek
 • İyi eğitilmiş personel, kabul gören test yöntemleri ve gelişmiş cihazlar kullanarak sürekli bilgi üreten bir laboratuvar olmak
 • Kalite Yönetim Sistemini uygulamak ve etkinliğini sürekli iyileştirmek

Dr. Ahmet Kural
Genel Müdür

ANKET FORMU Görüşleriniz bizim için değerli...

Görüşleriniz hizmet kalitemizi arttırmamız için bize yol gösterecektir.

 • Laboratuvar hizmetlerimiz hakkındaki düşünceleriniz,
 • Web sitemizle ilgili düşünceleriniz,
 • Diğer öneri ve görüşleriniz.

Varsa kullanıcı kodunuzu ve şifrenizi girerek anketi doldurunuz.

Anket formunu doldurmak için tıklayın.

İLETİŞİM Laboratuvarımıza erişim ve iletişim için...

Merkez: Fener-Kalamış Cad. No:8 34725
 Kızıltoprak/İSTANBUL
Telefon: +90 216 418 29 56
  +90 216 418 43 93 (Pbx)
Faks: +90 216 418 43 92
Şube: Kuşdili Cad. Misk-i Amber Sok.  Bulutlar Plaza No:1 34714
 Kadıköy/İSTANBUL
E-posta: E-posta göndermek için tıklayın.
Kroki: Yol tarifi için tıklayın.

İNSAN KAYNAKLARI Laboratuvarımıza iş başvurusunda bulunmak için...

Siz de bizimle çalışmayı düşünürseniz başvuru formunu doldurarak ilgili bölümümüze gönderebilirsiniz.

İş başvuru formunu doldurmak için tıklayın.

Çalışma Saatleri

Hafta içi : 08:00 - 19:00
Cumartesi : 08:00 - 19:00

(Kan alma hizmeti 18:00'de sone erer.)